Wywiad z Mikołajem „Czeczą” Modrzyńskim

| 16 czerwca 2021

Cześć Mikołaj! Na początek przedstaw się nam i opowiedz coś o sobie.

Cześć jestem Mikołaj CzeCza Modrzyński mam 20 lat od 5 lat gram w popularnego Globala. Prócz CS interesuję się sportem oraz informatyką.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z CS’em? Zaczynałeś jak większość od 1.5/6 czy jednak dopiero później od wyjścia CS:GO?

Moja przygoda z CS’sem zaczęła się w wieku około 7/8 lat gdzie pogrywałem w 1.6 w szkolnej bibliotece, ale w większości były to wersje non steam. Na steam zacząłem od końcówki Sourca i natychmiast pogrywałem w Globala.

Jaką rolę pełnisz w nowym zespole? Czy od zawsze podobała Ci się ta pozycje? Myślałeś nad jej zmianą?

Nowy lub stary zespół obojętnie jak to określić pełnię rolę Rifflera/Lurka. Pozycję jak pozycję myślę, że mogę rozgrywać każdą prócz Snipera. Nigdy nie myślałem nad zmianą, lecz tylko nad ulepszaniem zagrywek i nowych pomysłów nad rozegraniem mapy.

Jakie odczuwasz wrażenia po dołączeniu FactoryFox? Są inne niż w innych organizacjach czy takie same?

W końcu dołączyliśmy do normalnej organizacji tym zespołem. W przeszłości grając w Gamelaxy pod patronatem Pompa Team też było spoko. Ważnym czynnikiem jest to, że jest żywy przepływ informacji między menagerem, nami a właścicielem. Jest to myślę, że jedna z lepszych organizacji w „podziemiu”

W jakich drużynach miałeś jeszcze przyjemność grania?

Od popularnych mixów po profesjonalną organizację, która jest Pompa Team. Akademia Gamelaxy by PT. Telter Team. NNG E-sport. LSPD czy NoGravity oraz popularny LewarekTIM.

Przed wami jeszcze 3 mecze w Esea Open gdzie macie już zapewnione miejsce w Esea Intermediate, ale możecie powalczyć jeszcze o Esea Main czy czujecie presje albo, czy ty odczuwasz stres przed tymi meczami, czy jednak na luzie, bo jednak macie jeszcze przed sobą mecze w Dreamed Up oraz Arrmy Rising.

W ESEA czujemy się na tyle pewnie, że myślimy tylko nad ulepszeniem wyniku i wyśrubowaniu najlepszego. Naszym celem jest ESEA Main nie czujemy presji ani żadnego stresu. Mamy przed sobą jeszcze 6 meczów w ARRMY oraz półfinał w Dreamed UP, ale bardziej traktujemy to jako dodatkowe ligi niż priorytet, jakim jest ESEA.

Jakie są Twoje cele na ten rok? Masz jakiś jeden konkretny, do którego dążysz?

Celem na ten rok jest stanie się po prostu coraz lepszym graczem oraz awans w grze timowej jeśli chodzi o ESEA. Każdego marzeniem jest dotrzeć na sam szczyt, ale tylko ciężką pracą można tam dotrzeć. Ale konkretem, do którego dążę, jest awans na ten wyższy poziom gry.

Jakie jest Twoje największe osiągnięcie? Możesz oczywiście wymienić swoje wszystkie zdobyte trofea, jeśli jest ich więcej, ale które było dla ciebie najważniejsze?

Moim największym osiągnięcie jest gra w Polskiej Lidze Esportowe w poprzednim sezonie Dywizji Mistrzowskiej gdzie były tam takie drużyny między innymi jak Honoris, PACT czy Wisła. Byłem również na 19 turniejach lanowych, przez co myślę, że nabrałem trochę doświadczenia oraz ogrania. Dużo turniejów w podziemiu również zostało przeze mnie zdobytych

Ile czasu zajęło Ci dobranie odpowiedniego sensitivity oraz rozdzielczości? Wiemy, że jest to problem graczy, którzy nie potrafią dobrać odpowiednich wartości.

Myślę, że nadal nie mam dobranego odpowiedniego sensitivity, aczkolwiek co do rozdzielczości od 2 lat gram na tej samej i nie zamierzam jej zmieniać.

Czy myślałeś może nad odejściem z CS:GO i przejściem na inny tytuł jak Valorant, czy Rainbow 6?

Myślałem, ale CS:GO to jest ta gra, w której chciałbym coś osiągnąć. Myślę, że na emeryturze esportowej może coś spróbuję w Valorancie hehe

Ile średnio czasu spędzacie na serwerze treningowym i opracowujecie nowe zagrania, które później stosujecie w oficjalnych meczach?

Trenujemy po 6 godzin od niedzieli do czwartku. Więc próbujemy jak najwięcej czasu spędzać, aby wygrywać, na coraz lepszymi drużynami.

Ile mniej więcej zajmuje czasu twoja rozgrzewka i na czym ona polega?

Rozgrzewka to zazwyczaj AIM botz i ewentualnie KZ/Surf.