Wywiad z CEO Wizards e-Sport

| 17 maja 2021

Witam na początku, przedstaw się nam i opowiedz coś o sobie.

Witam, jestem Wiktor i działam pod nickiem „SwiFt” i jestem CEO, Menadżer Medialny i oczywiście założycielem organizacji e-Sportowej „Wizards e-Sport”.

Jak zaczęła się twoja historia z esportem?

Myślę że zaczęła się ona od założenia własnej drużyny w 2017 roku.

Masz naprawdę bogatą historię jeśli chodzi o doświadczenie drużynowe opowiedz coś jak wyglądały twoje początki w grze teamowej?

Jest ona dość duża jednak tak naprawdę w większości z tych drużyny nie grałem za dużo, ponieważ szybko się rozpadały lub miały małe zaangażowanie, pierwszą drużyną, w której grałem nazywała się „TimeGhost”, była to drużyna, którą założyłem ze znajomymi w 2017 roku, zagraliśmy w jednym turnieju, w którym już nie pamiętam, jakie zajęliśmy miejsce, a potem pograliśmy jeszcze trochę i drużyna się rozpadła, następnie dołączyłem do „POGKPP.GG” dołączyłem do tej drużyny zupełnie przypadkowo. Grając pewnego dnia mma w drużynie zauważyłem, że mam ludzi z jakiejś drużyny, którzy na awatarach na Steam mieli logo drużyny. Zapytali mnie się czy nie chciałbym dołączyć do ich drużyny oraz porozmawiać na tsie, wszedłem do nich na tsa i porozmawiałem o drużynie, po czym do niej dołączyłem. Po kilku tygodniach grania w tej drużynie odszedłem, następnie dołączyłem do drużyny „Leśne Tygrysy” której założycielem był dawny zawodnik z TimeGhost, niestety nie udało nam się zebrać piątki osób, po czym w 2018 roku drużyna ta się rozpadła. Następnie w 2020 roku dołączyłem do „Tracker e-Sport” w której byłem przez pewien czas trenerem, potem odszedłem z tej drużyny przez pewną osobę. Pod koniec roku 2020 dołączyłem do drużyny „Team Yakuza” jednak dość szybko odszedłem, ponieważ niestety nie było całej piątki i sam Team Leader powiedział, żebym lepiej odszedł, dlatego że nie może znaleźć zawodników. Następna drużyna to „Mixus Gaming” w której po okołu dwóch tygodniach odszedł Team Leader tej drużyny i drużynę przejęli dwie inne osoby, jednak potem niektórzy zawodnicy odeszli i postanowiłem, że też odejdę z kilku powodów. W Marcu dołączyłem do organizacji Happy Pear, najpierw dołączyłem, do której dywizji nazwy nie znam i nie została ta dywizja oficjalnie ogłoszona, na początku miały być to dwie dywizje, jednak zawodnicy zaczęli odchodzić i tak w końcu dywizja się rozpadła, więc dołączyłem w Kwietniu do dywizji PINK.

Jakie dotychczas prowadziłeś projekty oprócz obecnie Wizards E-sport i czy zamierzasz jakieś projekty nowe utworzyć?

Prowadziłem kilka drużyn w różnych grach, pełniłem funkcje w dwóch serwisach newsowych, obecnie nie planuje stworzyć nowych projektów.

Prowadzisz Wizards już 2 od 2020 roku czy planujesz powstania jakieś nowej dywizji w innych grach niż CS:GO i Counter Blox, czy może jednak zobaczymy nie długo Wizards w takich grach jak Valorant, czy League of Legends?

Jeżeli chodzi o nowe dywizje to być może niedługo, będzie można ujrzeć jeszcze jedną dywizję w grach, które obecnie prowadzimy w organizacji. W Valorant może zrobimy jeszcze kiedyś nową dywizję jednak już dwa razy mieliśmy dywizje w tej grze jednak oby dwa składy się rozpadały dość szybko tak samo jak byliśmy połączeni z organizacją „Furgon Esports” gdzie też jak pamiętam, mieliśmy dwie dywizje i też się rozpadały, być może zrobimy jeszcze kiedyś nową dywizję w Valorancie jednak nic teraz nie jestem w stanie powiedzieć na ten temat. Co do dywizji LOL-a już mieliśmy taki pomysł i może w przyszłości byśmy taką dywizję stworzyli, mam też pomysł na jeszcze jedną dywizję jednak nie będę teraz za dużo zdradzać.

Jesteś też trenerem dywizji w Counter Roblox i czy możesz trochę opowiedzieć o wrażeniach i doświadczeniach w tej o to produkcji i czy różni się dużo to od samego CS:GO?

Tak, gra ta różni się od CS:GO tym, że nie da się w tej grze rzucać granatów „powietrze – ziemia” czy takich, które odbijają się od ścian, przez co, że ściany są kwadratowe i nie wybuchają te granaty w miejscach, w których mają wybuchać, nawet takich bardzo łatwych granatów. Jest też w tej grze duża ilość cheaterów.

Jakie są plany Wizards E-sport na obecny rok?

Jeżeli chodzi o plany na ten rok to mam nadzieję, że uda nam się zająć podium w jakimś turnieju/lidze oraz że będziemy się cały czas rozwijać do przodu, mamy też w planach kilka projektów dotyczących organizacji