Wywiad z CEO Immunity

| 14 czerwca 2021

Ostatni raz o Immunity usłyszeliśmy w sierpniu tam tego roku kiedy organizowaliście rozgrywki w Valorancie jednak słuch o was zaginął. Dlaczego tak to wszystko się potoczyło?

Planowaliśmy rozszerzyć swoją działalność o inne tytuły gier, w tym właśnie Valorant. Popularność tej gry była ogromna na tamten moment, widzieliśmy, że organizacje poszukują zawodników, więc stwierdziliśmy, że będzie to dobra okazja do zorganizowania turnieju właśnie w tej grze. Wszystko mieliśmy dopięte na ostatni guzik, wszystko było przygotowane, ale nie wyszło. Zainteresowanie było duże, mieliśmy parę zapytań z Czech, Słowacji i Niemiec. Gdy ktoś się już zapisał na turniej to po 2/3 dniach dostawaliśmy informację o wycofaniu się tej drużyny. Mieliśmy naprawdę duże zainteresowanie turniejem, sam post o wydarzeniu zrobił bardzo dużą liczbę wyświetleń, natomiast zabrakło stanowczości od drużyn, aby potwierdziły, że są dalej chętne. My byliśmy przygotowani na wszystko, nawet na zmniejszenie ilości slotów, jednak niestety nie wyszło, ale nie powiedzieliśmy ostatniego zdania w tym temacie.

Pierwszy turniej w Immunity wystartował w marcu 2019 i do tego czasu mogliśmy obejrzeć 4 edycje turnieju. Kiedy będziemy mogli znowu zobaczyć 5 edycję Immunity? Jaka mniej więcej będzie planowa pula pięniedzy do wygrania oraz czy będziemy mogli spodziewać się, jakichś zaproszeń.

5 edycja będzie , to nie ulega żadnych wątpliwości. Kiedy? Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć kiedy dokładnie się ona odbędzie. Cały czas trwają prace związane z grafikami, stroną internetową oraz naszym typerem. Chcemy dopracować najmniejsze szczegóły, aby ta edycja przeszła szybko, sprawnie i beż żadnych komplikacji. Pracuje nad tym parę osób, więc nasze prace z dnia na dzień posuwają się tylko do przodu. Dokładnej daty nie jestem w stanie powiedzieć, ale mogę powiedzieć, że na pewno odbędzie się ona w czasie wakacji.
Pula nagród będzie wynosić mniej więcej ~ 2000-2500 zł z nagrodami rzeczowymi oraz nagrodą dla MVP. Co do zaproszeń to bardzo możliwe, że one się pojawią, ale cały czas nad nimi myślimy, więc to jeszcze nic pewnego.

Czy nie jest trudno ogarnąć wszystkie sprawy związane z Immunity jak z organizowaniem sponsorów, uczestników i komentatorów?

Większości osób wydaje się, że praca związana z organizowaniem takiego turnieju to 5 czy 10 minut wkładu własnego, ale niestety grubo się mylą. Sprawami organizacyjnymi zajmuję się głównie ja, więc wiem ile czasu poświęciłem na to wszystko. Potencjalnych sponsorów nie jest tak łatwo zdobyć, to nie jest wszystko takie proste jak się może wydawać. Wiele osób nam pomaga, aby cały czas iść do przodu. Od 1 edycji mieliśmy parcie na turniej, więc uczestników nigdy nam nie brakowało. Jeśli jedni się kruszyli to byli następni na liście rezerwowej. Ostatnie 2 edycje to był szał, bo slotów nie było już po godzinie? Maksymalnie 2. Jeśli chodzi o komentatorów to myślę, że jestem w dobrych relacjach szczególnie z 2 i chciałbym ich pozdrowić – Ignorancik i Nekzzz, dzięki za pomoc w turniejach, bo robicie kawał dobrej roboty i mam nadzieję, że się wkrótce spotkamy.

Jak się domyślam, początki były trudne, czy myśleliście, że Wasz projekt rozrośnie się na taką skalę?

Początki nie należały do najprostszych, nie wiedzieliśmy na co się piszemy i jak to wszystko wyjdzie. 1 edycja była taka testowa, zadawaliśmy sobie po niej mnóstwo pytań czy to dalej ma sens, czy dobrze to robimy i czy będziemy mieli tyle czasu na prowadzenie dalszej działalności. Po 1 edycji dostaliśmy bardzo dużo ciepłych słów i to nas zmotywowało do dalszej pracy oraz rozwijaniem projektu na szerszą skalę. Nigdy nie myśleliśmy, że dojdziemy do momentu, w którym się obecnie znajdujemy, a wiemy, że możemy jeszcze więcej, ale potrzeba nam czasu bo mamy w planach parę ciekawych rzeczy.

Która edycja według Ciebie była najbardziej zacięta i dlaczego?

Nie mam konkretnej edycji, która by mi się podobała mniej czy bardziej. Z każdej z nich byłem bardzo zadowolony. Poziom był naprawdę wysoki i ciężko mi wybrać tę jedną edycję, bo sądzę, że od 1 mogliśmy oglądać naprawdę zacięte mecze, a w każdej z edycji trochę ich było, a komentatorzy zrobili wtedy robotę przelewając swoje emocje w komentarze tych i innych spotkań.

Czy były momenty, w których powiedzieliście, że prowadzenie tego projektu nie ma już sensu?

Tak jak wspomniałem wcześniej, po 1 edycji mieliśmy mnóstwo pytań w swoich głowach odnośnie projektu, jednak doszliśmy do wniosku, że chcemy to wszystko kontynuować. To był jedyny moment, w którym może nie uznaliśmy, że nie ma sensu dalej to prowadzić, ale czy znajdziemy na to wszystko czas bo jest to praca czasochłonna i wymagająca cierpliwości.

Samo Immunity jest projektem Irritum, czy planujecie utworzyć coś jeszcze, czy jednak zostać przy tym co jest?

Na tą chwilę nie planujemy otworzyć czegoś jeszcze. W głowach natomiast mamy kilka planów, które musimy dokładnie przeanalizować i wtedy będziemy myśleć, czy coś będzie warto z tych myśli zrealizować.

Zobaczymy jeszcze kiedyś ponowne zapisy do Valoranta, czy może Immunity pójdzie w gry Moba i ujrzymy wasze rozgrywki w League of Legends?

Ciężko cokolwiek mi jest powiedzieć w tej sprawie. Myśleliśmy nad turniejem w LOL’a bo wiemy, że będziemy mieć nim zainteresowanie. Regularnie dostajemy wiadomości z zapytaniem „Kiedy turniej w LOL’a?” „Czy będzie turniej w LOL’a?”. Jesteśmy świadomi, że mamy popyt na tą grę i raczej będziemy skłonni zorganizować taki turniej, ale będą nam potrzebne ręce do pracy w tym temacie. Nie mówię nie, nie mówię tak, ale jest to bardzo prawdopodobne, że będzie turniej w LOL’a. Co do Valoranta – na tą chwilę nie myśleliśmy o nim, więc w najbliższych miesiącach nie będzie takowej edycji.

Czy będziecie starali się by Immunity było zaliczone do punktów w rankingu Cybersport byłoby to na pewno przyciągające dla wielu ekip?

Bez dwóch zdań – TAK. Nie chce teraz zapewniać, że tak będzie, ale będziemy starali się, żeby tak było. Na pewno będzie to tak jak mówisz, bardziej przekonujące do przyszłych uczestników, że będą walczyli o punktu do rankingu.

W piątej edycji zobaczymy zmiane w puli map zamiast Train będzie Ancient?

Tak, mapa de_ancient zastąpi naszego ulubionego traina, choć była to mapa dość często pickowana w naszym turnieju. Niestety albo stety Ancient to mapa turniejowa, więc musimy dokonać takiej zmiany.