Wywiad z CEO Buch Gaming

| 7 maja 2021

Buch Gaming to organizacja, która swoją działalność rozpoczęła 4 maja 2021. Ma ona na celu namieszać na podziemnej scenie w takich grach jak CS:GO, Valorant oraz League Of Legends.

Na początku przedstaw się nam i opowiedz coś o sobie.

Witam wszystkich, jestem Łukasz. Pewnie mnie nie kojarzycie, bo zajmując się organizacjami, nigdy nie publikowałem swoich danych osobowych. Swoją przygodę z e-sportem zacząłem 27 grudnia 2017 roku, od tego czasu sporo się zmieniło. Zaczynając od własnej organizacji Fire E-Sport czy też po Telter gdzie wspólpracowałem z Marem. Przez te niecałe 4 lata sporo się nauczyłem o prowadzeniu takiej działalności.

Dlaczego nigdy nie publikowałeś swoich danych osobowych, był jakiś kluczowy powód czy po prostu nie chciałeś się ujawniać?

Wiesz, jakoś nie zależało mi na rozpoznawalności, o ile można tak to nazwać, po prostu nie było mi to potrzebne.

Jak wspomniałeś 4 lata temu zaczęła się twoja zajawka esportem, od czego dokładnie to wszystko się zaczęło?

Zaczęło się od tego, że pod koniec 2017 roku, gdzie tych amatorskich organizacji było tak mało, że wszyscy się znali bądź kojarzyli. Takim sposobem wspólnie z Erykiem stworzyliśmy Fire E-Sport, lecz po krótkim czasie porzucił projekt i sam musiałem się tym zająć.

Byłeś też powiązany z Telter jaką rolę odgrywałeś w całym projekcie?

Nie mogę powiedzieć, że odgrywałem kluczową rolę. Byłem menadżerem, podpowiadałem, wspólnie bądź osobno podejmowaliśmy decyzje, czasem też pisałem posty. Miałem też nieco większe plany co do samego Telter, ale nie można się rządzić w czymś, czego się nie posiada. Nie mniej jednak nie żałuje spędzonego tam czasu.

Teraz rozpocząłeś kolejny projekt Buch Gaming jakie plany masz do samego projektu?

Moim aktualnym celem jest powiększenie zasięgów, gdyż po tak długiej przerwie zostały one zredukowane dziesięciokrotnie, w sumie nie ma co się dziwić. Na dłuższą metę planuje rozszerzyć naszą społeczność o kilka dywizji. Planuje też działać na Youtubie z większymi twórcami. Nie ma co ukrywać, że przyda się ktoś do pomocy.

Planujesz pracować z większymi twórcami na Youtube, w jakich zakresach będziesz próbował zawiązywać współprace?

Moim planem jest współpraca z pewnym twórcą, który po prostu zajmuje się tym na co dzień. Być może będzie tak, że pomoże mi wypromować mi swój własny kanał, abym mógł działać samodzielnie na większą skalę. Nie mogę i nie chcę więcej ujawniać, bo to jeszcze nie czas na to.

Na czym polega dołączenie CEO Atlantic.gg do projektu?

Zaczęło się od tego, że poznaliśmy się na pewnym meczu ESEA. Wtedy ja nie wiedziałem czym się zajmował, ani on nie wiedział czym ja. Często po prostu razem graliśmy faceity czy mmy, aż pewnego dnia opowiedziałem mu czym mam, zamiar się zająć i takim sposobem do mnie dołączył. Opowiedział mi, co robił i jak działał i to tyle z genezy jego dołączenia. Szczerze nie spodziewałem się, że interesuje się e-sportem.

Jakie dokładnie dywizje będziemy mogli zobaczyć w Buch Gaming?

Jeszcze dzisiaj pojawi się post o rekrutacji do dywizji CS:GO, lecz podejmuje też działania, aby ściągnąć do nas skład z trochę wyższych sfer. Następna dywizja będzie działać w League of Legends i jest też możliwość z rekrutowania składu do Valoranta. W każdym razie rozważymy każdą opcję, jeśli wychodzi poza nasz okrąg zainteresowania.

Co do samego CS:GO jest planowa tylko jeden skład czy tak jak w wielu innych organizacjach wiele dywizji w CS:GO?

Na razie nie przewidujemy drugiej dywizji CS:GO. Chcemy, aby była, jedna a solidna ekipa. Ale biorę też pod uwagę z rekrutowanie dywizji damskiej, być może od niej zacznę jeśli zgłosi się cały skład

Czy oprócz samego Buch Gaming posiadasz jeszcze jakieś inne projekty?

Na chwilę obecną skupiam się na organizacji, aby jak najszybciej powróciła na swoje tory. Być może w wakacje wystartuje z innym projektem, ale nie będę zdradzał szczegółów.